Ókortudományi mentorprogramunk lehetőséget nyújt arra, hogy érdekes és releváns kérdéseken keresztül megközelítsd a latin nyelvet és kultúrát, amelyek nem feltétlenül szerepelnek a hagyományos középiskolai tananyagban.
Kíváncsi vagy, hogyan élte mindennapjait a birodalom alsó 90%-a? Vagy épp arra, mi tette a római hadsereget olyan hatékonnyá? Esetleg az athéni nők helyzete foglalkoztat, vagy hogy mint épül fel az egyiptomi mitológia?
A mentorprogram célja, hogy segítsen elindulni az ezekhez hasonló kérdések megválaszolása felé és újabb kérdések megfogalmazásában, valamint ösztönözze a latin nyelv és kultúra iránti érdeklődést közöttetek azok körében is, akik eddig kevésbé vagy egyáltalán nem foglalkoztak vele.
Egy, az áltatok felvetett témában jártas ókortudós szakértelmét és segítségét abban, hogy adott számú konzultáción át egyeztetve kezdjétek meg kutatásotokat. Munkátok ötféleképpen is megtérül:
Szakmai iránymutatással mélyülhettek el az ókor azon szegmensében, ami Titeket a legjobban érdekel
Fejleszthetitek kompetenciáitokat (tervezés, tudományetika, tudományos írás)
Betekintést nyerhettek az ókortudomány működésébe, értékes tapasztalattal gazdagodhattok
Eredményeiteket pedig bemutathatjátok a májusi Non Scholae Fesztiválon!
A mentorprogram során két célt tűztünk ki magunk elé: egyrészt a közösségépítést (diák és diák, illetve diák és professzor között), másrészt pedig a tudományterület behatóbb megismerését, a mentor munkájába való betekintést.
Ha felkeltettük érdeklődésed, akkor várunk szeretettel a Webináriumunkra, ahol felteheted kérdéseidet, és még több részletet tudhatsz meg a programról! A jelentkezés 20 másodpercedbe se telik, az űrlapot itt éred el: https://forms.gle/cRJWeaiFJxKTZZCCA.
A mentorprogramot 10–12. évfolyamos középiskolás diákoknak hirdetjük meg. Az érdeklődéseteken és elhivatottságotokon kívül másra nem lesz szükségetek. A részvétel ingyenes; csapjatok le a szuper lehetőségre!
feburár 7-ig tudtok jelentkezni e-mailben (nonscholaefeszt@gmail.com), vagy az alábbi kérdőív kitöltésével: https://forms.gle/8FLH127n6teFqR5V7.
A jelentkezéshez a következő adatokra lesz szükségetek:
név
évfolyam
e-mail-cím, amin keresztül elérhetünk Titeket
település, iskola
Arra kérünk emellett Titeket, csatoljatok jelentkezésetekhez egy kb. 300 szó terjedelmű bemutatkozást, amiben
kitértek arra, miért szeretnétek a programban részt venni
kifejtitek, ha van tudományos írással vagy kutatómunkával kapcsolatos előzetes tapasztalatotok (ami nem követelmény)
említitek, ha tanultatok korábban latinul, ógörögül vagy egyéb antik nyelven (ami szintén nem követelmény)
megosztjátok velünk, mit vártok a programtól
körülírjátok, milyen területtel és témával foglalkoznátok szívesen
és beszámoltok egy meghatározó ókoros élményetekről